X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خواندن  این مطلب شاید برای خیلی از همشهریان خوبم تکراری  باشد . راستش رو بخواین دوست نداشتم این موضوع رو به قلم بیارم اما دیگه واقعا داره زیاده روی میشه .

  

متاسفانه مدت زیادی است که در فین به خاطر جو خاصی که برقرار است عده محدودی از روحانیون شهر به کسی اجازه نمی دهند که در مراسمات سخنرانی کنند یا برای نمونه در همین شبهای قدر در مساجد سطح شهر حضور پیدا کنند و مراسم احیا را برگزار کنند و خود می خواهند یکه تاز این میدان باشند . نمی دانم جاهای دیگر هم این موضوع صدق می کند یا این جور موضوعات و کارها فقط در فین اتفاق می افتد .  راستش رو بخواین انحصار مساجد و حسینیه های سطح شهر در دست عده انگشت شماری است که این موضوع اصلا به ذائقه مردم و مخصوصا جوانان فهیم فین خوش نمیاد و یکی از علل اصلی که باعث شده جوانان از مساجد و حسینیه ها طرد بشوند همین موضوع است . بارها اتفاق افتاده که در نبود امام جماعت شهر کسی که مورد اعتماد مردم بوده و شایستگی و علم این کار را داشته  میَتی را دفن کرده و بعدا مورد سرزنش و اهانت قرار گرفته . مگر این شهر فقط باید یک روحانی داشته باشد و کس دیگری حق ندارد برای مردم موعظه بخواند یا صحبتی کند یا اموات مردم را دفن کند . این باعث سرشکستگی و خفت است که هنوز با گذشت چندین دهه هنوز این اتفاق می افتد. اینکه چه علتی می تواند داشته باشد برای بنده باعث بسی سوال است و تا این لحظه که این مطلب را می نویسم نمی دانم چرا ما باید اینقدر بی تفاوت باشیم و دلیل این موضوع چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر کسی می داند به ما هم بگوید .

درست است که احترام روحانیت واجب است اما اهانت یک روحانی به دیگر روحانیون و سادات کاری بسیار ناپسند تر است . 

در ماه محرم یا ایام رمضان و شبهای قدر روحانیون زیادی به فین می آیند اما هیچ کدام آن طور که باید نمی تواند در مساجد سطح شهر نماز جماعت داشته باشند یا در مراسم سخنرانی کند جز در یکی یا دو مورد از مساجد فین و مارم و همین موضوع باعث شده که حضور ائمه جماعت و روحانیون در فین کم شود . آخه مگر روحانیون دیگر سوادشان کمتر است یا بلد نیستند صحبت کنند و تنها یک نفر در این فین ومارم به این بزرگی  حق سخنرانی دارد و بقیه شاگرد او هستند و هر چه او گفت باید یگویند چشم .

این شخص عالم آنقدر  باید در این مسجد و آن مسجد و روی این منبر و آن منبر برود تا آخر نفسی برای حرف زدن نداشته باشد. خوب عالم وارسته و روحانی عزیز تعدادی از منبرها را به دیگران بده تا بقیه هم صحبتی کنند  شاید از صحبت های آنها چیزهای جدیدی یاد گرفتیم و کمی هم جذب مساجد شدیم و فیضی بردیم.

راست می گویند که عالم بی عمل به چه ماند ؟؟؟؟؟

اگر تنها حرف بزنی و نصیحت کنی و مرد عمل نباشی نتیجه اش جز دوری و طرد جوانان و مردم از مساجد نخواهد بود و انگاه باز می گویید چرا جوانان به مسجد نمی آیند. خوب علتش مشخص است .

اگر رسول خدا اولین مسجد را بنا کرد و بنای آن را احداث نمود هدفش این بود که مسلمانان و مومنین را دور هم جمع کند و در مساجد تصمیمات بزرگی گرفته شود نه نعوذ بالله مساجد شود محل خورد و خوراک و جشن و ......

تنها حرف نزنیم کمی هم مرد عمل باشیم.........

دوستان و همشهریان خوبم در صورتی که با حرفها و صحبت های بنده موافق هستند در همین پست نظرشون رو بذارند تا دیگران هم از نظرات اونها اطلاع پیدا کنند . اصلا شاید من اشتباه می کنم.

منتظر نظرات شما هستم.

تاریخ : 6 مرداد 1392 | 04:43 | نویسنده : رضا رضایی | نظرات (7)