X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سرانجام بعد از ساعت ها و روزها انتظار دیروز پنجشنبه مورخه  92/8/30 مصادف با 18 محرم 1435 هجری قمری پرچم مطهر گنبد حضرت سید الشهدا در جمع خیل عظیم مشتاقان به آن حضرت قرار گرفت و مورد استقبال بی نظیر مردم دین دار و متدین فین و مارم قرا ر گرفت

پرچم قرمز گنبد امام حسین (ع) که از اولین روزهای محرم امسال توسط یکی از نمایندگان و خادمین حرم مطهر سید الشهدا وارد کشورمان شده و در ایام عزاداری سیدالشهدا در جمع عزاداران چندین شهر از ایران به اهتزاز در آمده بود بالاخره به استان هرمزگان هم رسید و پس از سفری چند روزه در برخی از شهرهای استان هرمزگان و  شهر بندرعباس به پیشنهاد و درخواست مردم ولایت مدار و متدین فین در جمع عاشقان آن حضرت قرار گرفت .

به گزارش خبرنگار افتحاری شهر فین پرچم مطهر حرم امام حسین رأس ساعت 1/5 وارد شهر فین شد و به همراهی و مشایعت هیئت موتورسواران بسیجی شهر فین مسیر 5 کیلومتری را طی کرده و در نزدیکی بارگاه مطهر سید حسین در محله مارم در جمع عزاداران و اهالی فین و مارم  و بسیاری از مردمی که از اطراف فین آمده بودند قرار گرفت .شاید جمعیتی که آمده بود بالغ بر 8 یا نه هزار نفر بود که از جمعیت عزاداران روز عاشورا در فین نیز بیشتر بود.

وصف اینکه مردم در لحظه ورود این گوهر گرانبها چه حس و حالی داشتند بسیار دشوار است. هر کس هر کاری که از دستش بر می آمد انجام می داد. چنان استقبال پرشور و باشکوهی از پرچم مطهر صورت گرفت که وصف آن سخت است. عزاداران گل و اسفند و شربت و شکلات و گوسفند و هر آنچه را که می توانستند و داشتند نذر آقا کردند . پیرمردها چاووشی کردند ، جوانها با دوربین های خود لحظه ها را شکار می کردند و هر آنچه که دستشان بود را با عطر پرچم تبرک کردند.

پیر و جوان ، زن  و مرد ، کودک و نوجوان ، مریض و مریضه همه آمده بودند تا به آقا خوش آمد گفته و بگویند که اینجا کوفه نیست تا مردم با سنگ و چوب بیایند اینجا شهر فین و مردم متدین مارم هستند که حاضرند برای آقایشان سید الشهدا ثروت خود را که هیچ ، حتی جان خود را بدهند .

خدا را صدها هزار بار شکر که میزبانان خوبی برای آقایمان حسین بودیم و هر آنچه را که داشتیم در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم آقایمان حسین کردیم.

مینی بوس حامل پرچم بارگاه امام حسین در جمع پرشور مردم مسیر چند کیلومتری را طی کرده و در فضای بیرونی  حسینیه حضرت ابوالفضل مارم قرار گرفت . خادمین در آنجا پرچم را برافراشتند و مراسم با سخنرانی حاج آقا خادم امام جمعه موقت فین و حاج آقا یارالهی که مسئولیت هیئت همراه را برعهده داشت آغاز گردید.

در ادامه عزاداران به برگزاری عزاداری سنتی پرداختند و بعد از آن نماز جماعت به امام حاج آقا خادم در مسجد ابوالفضل برگزار گردید . بعد از نماز جماعت پرچم مطهر را به داخل حسینیه انتقال دادند و همه مردم توانستند پرچم را از نزدیک تبرک نمایند.

مراسم تا ساعاتی از شب ادامه داشت و همچنان خیل عظیمی از جمعیتی که از اطراف آمده بود به زیارت می رفتند.

لحظات روحانی و بسیار معنوی بود و بسیاری از کسانی که آرزوی زیارت امام حسین را داشتند موفق به زیارت شدند و این باعث بسی مسرت و خوشحالی مردم بود و سعادت بزرگی مه نصیب مردم این بخش شده بود.

امیدواریم به برکت حضور پرچم مطهر گنبد آقامون حسین شاهد حل مشکلات و گشایش گره ها در راه آبادی این بخش باشیم.

 برای مشاهده گالری عکس این مراسم باشکوه به ادامه مطلب بروید.

 

ادامه مطلب

 تاریخ : 1 آذر 1392 | 14:05 | نویسنده : رضا رضایی | نظرات (0)