شب‌های قدر فرصتی است برای بازگشتن به سوی حضرت حق و توبه کردن از گناهان و پیمودن راه درست. شب قدر، فرصتی است برای پاک کردن ظاهر و باطن از هر آلودگی.

شب قدر از این جهت نامگذاری شده است چون تمامی مقدرات بندگان در طول سال در شب قدر معین می‌شود، در آن شب که هر امرى بر طبق حکمت خداوند تنظیم و تعیین مى گردد ، در آن شب، مقدرات یک سال انسان ها تعیین مى گردد، و ارزاق و سرآمد عمرها، و امور دیگر، در آن لیله مبارکه، تفریق و تبیین مى شود.
 از خدا می خواهم برای خودم و همه شما عزیزان که در این شبهای مبارک مقدرات و روزی و توشه آخرت را دریافت کنیم و با دستی پر این شبها را طی کنیم .
در فین هم مانند سایر نقاط کشور مراسم احیا با شور و حال خاصی برگزار شد و مومنین خدا جو این شب را در مساجد و حسینیه ها تا صبح نشستند و با واسطه قرار دادن معصومین از خداوند طلب آمرزش و مغفرت نمودند . واقعا چه شبی است شبهای قدر . در این شب ها و در دل تاریکی حسینیه و مسجد هر کس با چشم گریان مرور می کرد کارها و اعمال خودش را و اینکه چقدر در طول یک سال به قول و قرار هایی که با خدا بسته بود عمل کرده و چقدر غافل بوده از کارهایی که نباید انجام می داده .
امسال هم توفیق حاصل شد تا در مسجد علی ابن ابیطالب فین به احیا بنشینیم و طلب مغفرت نماییم.
در ادامه دو عکس از مراسم شب احیا در مسجد علی ابن ابیطالب شهر فین را قرار داده ام.
انشا الله در روز های اینده از سایر مساجد فین هم در این شب ها عکسهایی را قرار خواهیم داد.
 البته لازم به ذکر است که در فین به دلیل تعدد مکان هایی که احیا می گیرند جمعیت قابل ذکر حضور ندارند  که به نظر من اگر این امکان باشد که مراسم در چند مسجد یا حسینیه مشخص برگزار شود هم جمعیت بیشتری حضور می یابند و هم اینکه لذت و شور و حال خاصی خواهد داشت.
 
 تاریخ : 6 مرداد 1392 | 04:24 | نویسنده : رضا رضایی | نظرات (2)