X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

چند روزی است که مردم شهر  فین و روستاهای اطراف سرمای شدید زمستانی صفر درجه را تجربه می کنند.

هوای شهر به دلیل بارش باران بسیار مطبوع و دل انگیز شده است .

طبق گزارش مسئول ایستگاه هوا شناسی شهر فین آقای غلام خبر دمای هوا چند روزی است که به مرز صفر درجه رسیده است ودر اوج سرما -  امشب به صفر درجه رسید.

با بارش باران امروز در فین که حدود 30 میلیمتر گزارش شده است مردم بسیار خوشجال شدند و کشاورزان دست دعا برداشتند و خدا را شکر گذار شدند. لازم به ذکر است که سرمای بی سابقه امسال در بخش فین خسارتهای بسیار شدیدی را به کشاورزان زحمت کش این منطقه تحمیل کرده است و در بسیاری از روستاهای این بخش بخصوص کهتک و لاور طبق گزارش های رسیده تمام محصولات کشاورزی از بین رفته است که این موضوع جای بسی تعصف و نگرانی دارد.

اما نکته جالب و حیرت آور این سرما و بارش های پیاپی  ریزش اولین برف زمستانی در ارتفاعات کوه باز در شمال فین بود که صحنه زیبا و حیر آوری را رقم زد و باعث تعجب همگان شد. البته نظیر همچین صحنه ای در چندین سال پیش نیز در فین مشاهده شده بود . اما عجیب تر و جالب تر اینکه در بعضی از روستاهای شمال فین بخصوص گهره و قطب َآباد طبق گزارش ها  شاهد ریزش اندک برف بودیم که این موضوع برای استان گرمسیر و جنوبی هرمزگان بسیار اندک رخ داده است . استانی که تابستانهای با گرمای 40 درجه را تجربه می کند ریزش برف شاید در ارتفاعات تازگی نداشته باشد اما در روستاها باعث غافلگیر شدن مردم شد و این نشان از سرمای شدید امسال در تمام نقاط کشور عزیزمان می باشد.

خوشبختانه امسال با تمهیدات شورای محترم و مسئولین ، مردم شهر فین مشکل چندانی در تهیه سوخت برای گرم کردم خانه های خود نداشتند که جا دارد تشکر خود را از مسئولین در این زمینه انجام دهم و از همه آنها خواهش کنم تمام تلاش خود را برای رفع دیگر مشکلات و معظلاتی که شهر گریبانگیر آنهاست انجام دهند.

در ادامه شما را به دیدن عکسهای فوق العاده زیبا از ریزش برف در ارتفاعات کوه باز شهر فین دعوت می کنم.


عکاس : مهدی محمد زاده 


 

 


منبع : وبلاگ شهر زیبای فینتاریخ : 17 دی 1392 | 20:39 | نویسنده : رضا رضایی | نظرات (3)